wtorek, 27 października 2015

Jedziemy na safari z Google Earth

Znacie świetny, darmowy program "Google Earth"? Dzięki niemu możemy wyświetlić na ekranie obraz Ziemi, obracać go i zbliżać, i w ten sposób wirtualnie zwiedzać niemal wszystkie zakątki naszej planety, nie ruszając się z domu (lub z klasy).
Ostatnio pojawił się dodatek o nazwie "Safari", umożliwiający zwiedzenie kilkudziesięciu miejsc na świecie, w których samolot wykonujący zdjęcia dla Google "ustrzelił" na zdjęciach dzikie zwierzęta.
Jeśli uczycie przyrody, geografii, biologii, języka angielskiego, a może po prostu nauczania początkowego, to wirtualne safari, podczas którego uczniowie zobaczą miejsca na świecie, w których sfotografowano dzikie zwierzęta, będzie ciekawym urozmaiceniem lekcji.
Z nowych funkcji skorzystać można albo na komputerze nauczyciela, jeśli jest podłączony do rzutnika lub tablicy interaktywnej. Wtedy przewodnikiem jest nauczyciel lub któryś z uczniów, a pozostali uczniowie "wędrują" wraz z nim.
Można też zaprosić uczniów do pracowni komputerowej, w której wcześniej zainstalowano program "Google Earth", aby indywidualnie lub parami samodzielnie wybierali miejsca i zwierzęta, które chcą zobaczyć. Z takiej "podróży" mogą na przykład potem napisać sprawozdanie, relację na bloga, itd.Hipopotamy w Parku Narodowym St Lucia w RPA

h widokach ekranu. Należy pobrać aplikację "Google Earth" (np. stąd), uruchomić ją, a potem w menu po lewej stronie rozwinąć "Podstawowa baza danych" (jeśli nie jest już rozwinięta), a następnie rozwinąć opcję "Voyager", klikając na trójkąciku skierowanym w prawo, znajdującym się po lewej stronie słowa "Voyager". Kiedy go klikniemy, trójkącik zmieni swoje ustawienie na wskazujące w dół, a w menu pod słowem Voyager pojawi się opcja "Rozpocznij Safari". 

Kliknięcie opcji "Rozpocznij safari" w menu po lewej stronie ekranu spowoduje, że na ekranie pojawi się okno "Rozpocznij safari"

Po kliknięciu przycisku "Wypróbuj" w oknie, które się pojawiło, zobaczymy następujący ekran:

Kliknij przycisk "Rozpocznij safari", oznaczony strzałką, aby przejść do trybu "Safari"

Klikaj strzałki w lewo lub prawo, aby przenosić się do kolejnych miejsc wirtualnego safari. Na ekranie antylopy oryx w Namibii

Zapraszam do podróży z Waszymi klasami myszką po ekranie :)  Napiszcie, czy Wam się udało.

Osiołek w Botswanie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz