wtorek, 20 maja 2014

Cyfrowe archiwalia dla tarnowian


Przypominacie sobie, jak wyglądała gazeta TEMI 30 lat temu? Pamiętacie niektóre artykuły? Jeśli nie, to warto je sobie przypomnieć. Jest to możliwe dzięki cyfrowym zasobom tarnowskiego forum internetowego Agora i projektowi "Cyfrowe Archiwalia Tarnowskie". Wystarczy wejść na >>>tę stronę<<< a następnie wybrać rok (kliknąć lewym przyciskiem myszki). W środku zobaczymy taką stronę jak poniżej (tutaj wybrałem rok 1979)


Należy teraz kliknąć lewym przyciskiem myszki wybrany numer TEMI. Na ekranie pojawi się np. taki widok.


Teraz wystarczy tylko kliknąć okładkę i poczekać (cierpliwie, bo to trochę zajmie) aż wczyta się cyfrowa wersja wybranego numeru gazety.  Będziemy go mogli przejrzeć w formacie PDF (idealny do pobrania i przeczytania na przykład na tablecie, ale i na ekranie komputera można sobie poradzić).

Tu przykładowy fragment gazety TEMI z 1979 roku -Jeśli posiadacie inne materiały drukowane związane  z Tarnowem, to zapraszamy do kontaktu z osobami prowadzącymi forum Agora, którzy chętnie je zeskanują i udostępnią w swoich zasobach.

Natomiast niedługo informacja dla wszystkich osób z Tarnowa i okolic, którzy posiadają własne zdjęcia naszego miasta sprzed 20-30 lat. Stowarzyszenie Miasta w Internecie oraz Fabryka Przyszłości rozpoczynają ciekawy projekt związany z niedawną przeszłością Tarnowa. Więcej o tym wkrótce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz